Dieta na problemy z potencją

Brak libido i problemy z potencją to wstydliwy problem. Wielu mężczyzn nie chce nawet o tym mówić, bojąc się, że jest to oznaka ich “małej męskości”. Tymczasem problem ten z męskością ma niewiele wspólnego, ponieważ jego przyczyny są bardzo różne i w dużej mierze związane z obecnym stylem życia ludzi. Mało tego, problemy z libido mogą dotyczyć nawet 15% mężczyzn. Nie jest to zatem aż tak wieli wsyd, prawda? Lepiej przyznać się samemu przed sobą w czym rzecz i zacząć działać, ponieważ problem w większości przypadków da się rozwiązać w sposób mało problemowy i nieinwazyjny.

Czym jest potencja?

Z czysto medycznego punktu widzenia potencja to nic innego jak zdolność do odbywania stosunków seksualnych, mierzona w ilości reakcji seksualnych w danej jednostce czasu. Dlatego mówi się o zwiększeniu potencji. Polega to na zwiększeniu zdolności do odbywania częstych reakcji seksualnych. Bardziej potocznie potencja może również oznaczać umiejętność dostarczenia satysfakcji seksualnej partnerce oraz sobie oraz zdolność do zapłodnienia.

Dieta a potencja – jakie składniki odżywcze wpływają na potencję?

CYNK

Chyba każdy słyszał o znanym Casanovie. Podobno codziennie zjadał on ostrygi, a swoją dietę uzupełniał także w krewetki oraz inne owoce morza. Nic więc dziwnego, że cieszył się taką popularnością wśród kobiet. Wszystkie te produkty bogate są w cynk – składnik mineralny, który jest niezbędny przy produkcji męskiego hormonu płciowego, testosteronu. Niedobory tego pierwiastka skutkują mniejszym popędem seksualnym oraz obniżonym libido. Trzeb jednak podkreślić, że poprawić potencję może jedynie uzupełnienie niedoboru cynku. Jego nadmierne spożywanie nie przyniesie już takich efektów.

WITAMINA D

Witamina D odpowiada za przebieg wielu procesów w organizmie człowieka związanych z dojrzewaniem. Tak jak u kobiet jest niezbędna do prawidłowego miesiączkowania, tak u mężczyzn wpływa na potencję i libido. Witamina D znajduje się w produktach takich jak: masło i tłuste ryby (ogólnie w tłuszczach zwierzęcych). Jest syntezowana przez organizm pod wpływem promieni słonecznych. Latem zwykle nie obserwuje się jej niedoborów, ale jesienią i zimą warto ją dodatkowo suplementować, gdyż sama dieta najczęściej nie wystarczy.

NNKT

NNKT to niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Należą do nich przede wszystkim tłuszcze z rodziny omega-3 i omega-6. Aby dostarczyć ich do organizmu w odpowiednich proporcjach konieczne jest ograniczenie spożywania tłuszczów zwierzęcych i włączenie do diety jak najwięcej ryb i owoców morza oraz olejów roślinnych (nierafinownaych, tłoczonych na zimno). Również popularne w ostatnim czasie nasiona chia są bogate w ten składnik.

WITAMINA B6

Witamina B6 wspmaga gospodarkę hormonalną u mężczyzn. Składnik ten znajduje się między innymi w wielu warzywach (np. w awokado), w ciecierzycy, bananach, mięsie i rybach.

SELEN

Selen to składnik odpowiadający za młodość organizmu. Dzieje się tak dlatego, że jest przeciwutleniaczem i łącząc się z wolnymi rodnikami zapobiega niszczeniu komórek ciała. U mężczyzn ponad połowa całej zawartości selenu w organizmie znajduje się w jądrach. Składnik pomaga w usuwaniu metali ciężkich i toksyn oraz wspiera pracę komórek. Można go dostarczyć, wzbogacając dietę w owoce morza, ryby oraz podroby.

ARGININA

Arginina jest aminokwasem, jednak okazuje się, że jej rola nie ogranicza się jedynie do budowania białek organizmu. Wpływa ona na naczynia krwionośne, zwiększając przepływ krwi. Dodatkowo zwiększa produkcję spermy oraz przedłuża żywotność plemników.

Leki na potencję

Dieta jest świetnym sposobem na zwiększenie potencji jeżeli problem zostanie zauważony wcześnie i wynika bezpośrednio z diety. Jednak w sytuacji, gdy zmniejszenie potencji ma inne przyczyny, konieczne może być rozpoczęcie dawkowania odpowiednich leków (np. kamagra, viagra). Przed podjęciem tych kroków warto jednak najpierw chociaż spróbować zmiany diety. Nawet jeśli nie rozwiąże to tego konkretnego problemu, na pewno poprawi twoje samopoczucie i ogólną kondycję.

Więcej informacji na https://www.aptekakamagra.pl/

0 komentarze/y

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *